HABERLER
Anti Aging Sadece Cilt Üzerinden Olmaz

İnsanlar anti-aging denildiğinde sadece kremleri ve hapları düşünürler. Bu çok yanlıştır – eğer yaşlanma sürecini ertelemek istiyorsanız mutlaka hareketlenmelisiniz.

Güzellik salonundaki 100-Euro' luk bir krem, 80-Euro’ luk tedavi – eğer bunların yaşlanma sürecini yavaşlatmada etkili tedbirler olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Dıştan uygulanan vücut bakım ürünleri sadece dolaşımı kısa dönemde artırabilir ve bu yüzden görülür bir fark yapabilir, uzun dönemde ise yardımcı olmazlar. Anti-aging, diğer yandan, oldukça basit olabilir – eğer hareketlenirseniz. Cambridge’ te yürütülen bir çalışma farklı faktörlerin nasıl birbirini tamamladığını göstermiştir. Avrupa Kanser ve Beslenme üzerine Gelecek Araştırması (European Prospective Investigation into Cancer and Nutrition - EPIC) topluluk çalışmasının sonuçları sağlıklı yaşam tarzının bir kişinin ortalama ömrünü 14 yıla kadar uzatabileceğini kanıtladı. Sigara içmemek, yeterli egzersiz yapmak, ölçülü alkol tüketimi ve sağlıklı beslenme, daha uzun süre genç ve sağlıklı kalmanızı sağlamada belli ki en iyi yollardır.

Yaşlanma – yalnızca bir kırışıklık sorunu değil
Yaşlanma sürecinin temel problemi, biz ilk işaretlerini – kırışıklık ve daha düşük form düzeyleri gibi – görmemizden çok önce vücutlarımızın değişmesidir. Her beş ile yedi günde bir bebek tüm derisini yenilerken, yetişkin için bu yaklaşık bir ayı bulur. Cildin suyu emme yeteneği azaldıkça kolajen oluşumu azalır. Yaşlandıkça tüm vücuttaki deri incelir ve kurur ve kırışıklıklar daha görünür hale gelir. Ama hepsi bu kadar değildir. Yüzünüz sıkı ve güzel göründüğünde bile, vücudunuz yavaş yavaş bozulmaktadır bile. Dr Pontuş Harten (Kiel’de içten tedavi ve anti-aging üzerine bir uzman) der ki, “Kan dolaşımı kötüleşir, damarlar daha az elastiktir ve hücrelere besin temini azalır.” Bacaklarda, cilt yüzeyinin çok altında meydana gelir ve etkilenen kişi tarafından görülebilir. Dr Britta Bockelmann (Mainz’den bir flebolojist ve lenfolojist) der ki, “Yirmi ve otuzlarındaki kadınlar bile çoğu kez bilmeden damar problemlerinden şikayet eder.” Selülit ne zaman tehlikeli hale gelebilir ? Zayıf damarların ilk göstergeleri yorgun bacaklar, bileklerde veya alt bacaklarda çorap izleri, örümcek damarları veya selülit olabilir. Eğer genetik yatkınlığa kötü beslenme, aşırı kilo ve egzersiz eksikliği eşlik ederse yağ depolanmaları ve sırt çantaları sadece gelişmekle kalmaz, varisli damarlar da artar. Dr Britta Bockelmann der ki, “Selülit artık sadece görsel bir problem değildir, bir sağlık probleminin de göstergesidir.” Kalçalarda ne kadar yağ depolanırsa, daha fazla dışa taşınmayan lenf sıvısı birikimi oluşur. Dr Bockelmann der ki, “Bacaklarda lenflerin diğer ciddi hastalıklara yol açabilen belirli bir oluşumu vardır.” Dr Bockelmann der ki, “Zayıflama yöntemi olarak bilinen HYPOXI yaklaşımını hastalarıma tavsiye ediyorum. Yükşek başınç ve alçak basınç arasındaki değişim damarların fonksiyonunu destekler ki bu lenf drenajını geliştirir ve yağlı dokularda daha iyi dolaşımı kuvvetlendirir.” Bu, genel metabolizmayı geliştirir ve daha önemlisi lipid metabolizmayı daha uzun süre için etkin şekilde harekete geçirir. HYPOXI terapi sayesinde serbest yağ asitleri parçalandıkları kas dokusuna girebilir. Tedavinin başarısı göstermektedir ki doktor bunu tavsiye etmekte oldukça haklı, “HYPOXI’ ye gönderdiğim hastalarda sonrasında toplar damara ait dönüş belirgin bir gelişme gösterdi. Bu da sonuçta etkilenen hastaların yaşam kalitesini belirgin bir şekilde arttırdı.” Ama hepsi bu değil. “Problem bölgelerinin çapı da belirgin bir şekilde azaldı. Hastalar için basende on, karın bölgesinde dört, kalçada sekiz santimetreye kadar kayıp olağandışı değildir.”

Sonuçlar: daha sıkı, daha güzel, daha ince ve de daha sağlıklı vücut. Dolaylı olarak zayıflama. Dr Pontuş Harten der ki, “Sağlıklı beslenmeyle birlikte, anti-aging ilacı her zaman insanların dolaşımı artırmak ve metabolizmayı hızlandırmak için daha çok egzersiz yapmasını sağlamayı amaçlar. Bu tam olarak HYPOXI terapiyle birlikte ulaşılabilecek olan şeydir.”
Her hakkı mahfuzdur, tüm bilgiler Hypoxi Gmbh firmasından alınmıştır. zayıflama Web Tasarım: By İnanir