HABERLER
HYPOXI – Metodu ile kalıtıma bağlı problemli bölgelerle mücadele etmek

Genler ve metabolizma yağ minderlerine karşı verilen mücadelede neden bu kadar büyük rol oynuyor? Ve buna rağmen en iyi formda bir vücuda nasıl sahip olunabiliyor?

Bir çok insan ailesinden kalıtım yolu ile gelen çok fazla özelliği üzerinde taşır hem de hiç farkında olmadan. Uzmanlar genetik yapımızın yaşam boyunca şişman mı, yoksa zayıf bir insan olarak mı yaşayacağımız konusunda % 40 - % 60 arasında bir oranla belirleyici etkiye sahip olduğunu düşünüyorlar. Kalıtım yoluyla sahip olduğumuz özelliklerin ne kadar kalıcı olabilecekleri ise yüksek oranda yaptığımız hareketlere ve aldığımız kalori miktarına bağlı oluyor. O halde herkes vücut şeklinin sözde kaderine karşı realist bir şansa sahiptir.

Yağların dağılımı: Tamamen tipe bağlı

Ancak vücudumuzdaki yağların dağılımı üzerinde fazla bir etkimiz olamıyor. Tipik kadınsı yağ minderleri ağırlıklı olarak üst baldırlarda ve popoda yerleşmiştir. Bu nedenle kadınlar daha çok güçlü bacaklara eğilimlidirler, bir çoğu selülitle mücadele etmek zorundadır. Kiel şehrinden iç hastalıkları ve Anti – Aging uzmanı Dr. Pontus Harten düşüncelerini “bu armut şekline bu nedenle kadınsı veya gynoid yağ dağılımı örneği adı da veriliyor” şeklinde açıklıyor. Yağ hücreleri popoda ve bacaklarda cildin hemen altında bulunuyorlar. Bu yağ minderlerinin eritilmesi ağırlıklı olarak karın bölgesinde bulunanlara oranla daha zor olsa da, sağlık açısından fazla problem yaratmazlar. Dr. Pontus Harten devam ediyor: “Belirli bir göbek eşliğinde görülen erkeksi veya android yağ dağılımı örneği ise tüm metabolizma üzerinde daha kuvvetli şekilde etkili oluyor.” Bir çok kişinin bilmediği bir nokta var: Yağ her zaman yağ değildir. Karın bölgesinin dışında ne kadar çok birikirse, içerde de o kadar yerleşir. Bu yağ dokusu metabolizmayı olumsuz etkiler . Diabetes mellitus (şeker hastalığı), kan basıncının yükselmesi, kalp krizi ve felç rizikoları artar. Formül şudur: karın çevresi ne kadar büyükse tehlike de o oranda büyüktür.

Nasıl bir dağılım örneğinin olduğu çoğu zaman aynaya bir bakmakla anlaşılabilir. Bunu daha detaylı olarak bilmek isteyenler “Waist to Hip Ratio (WHR)” yu hesaplar. Bel çevre ölçüsü kalça çevre ölçüsüne bölünür; bel ölçüsü göbek hizasından ve kalça ölçüsü en kalın yerden alınır. Ölçüm değeri kadınlarda 0,85, erkeklerde ise 1 üzerinde ise bu tehlikeli bir elma tipi işaretidir. Bu daha çok erkeklere özgü bir durum ise de her beş kadından birinin de küçük bir karıncığa eğilimi vardır. Her iki cinsiyet için de geçerli olan şudur: Karın çevresinin küçültülmesi için uygulanan hedefli stratejiler sadece görüntü olarak değil, aynı zamanda sağlık açısından da avantajlar sağlar.

İnatçı yağ minderleri

Kalıtım yoluyla veya vücut tipine bağlı olarak ortaya çıkan bu ek kilolar çok inatçı olurlar. Diyet dönemini arkada bırakmış bir çok kadın bu problemi bilir. İlk başarılar çoğunlukla yüzde, kollarda ve göğüste görülür. Örneğin armut şekli gibi oranlarda fazla değişiklik görülmez. Rahat bir yaşamın yarattığı, gerçekten rahatsız edici yağ minderleri (üst baldırlar veya popo) çok küçük oranda azalırlar. Dr. Pontus Harten: ”Gerçekte karın ve üst baldırlardaki yağ minderlerinde de azalmalar sağlanabilir. Ancak yağ minderleri yağın az bulunduğu yerlerde kan dolaşımının daha iyi olması nedeniyle daha çabuk kaybolurlar.“ Yağ tabakasının kalınlığı 10 cm ise yüz ve kollardaki katmanlar ort. 2 cm ile daha düşük olur. Zaten ince olan bir tabakada azalma olduğunda bu optik olarak daha net şekilde ortaya çıkar.

Sit – up' lar neden tek başlarına yararlı olamıyorlar?

Kilo verme formülü basit görünüyor: daha az yemek, daha çok hareket etmek. Ancak, Sit – up' larla düzgün bir karna sahip olacaklarını düşünenler yanılıyorlar. Sportmen ve gergin bir görüntü sadece alt deri yağ dokusu azaltılarak elde edilebilir. Potsdam' lı spor bilimi uzmanı Dr. Elmar Kaminski şöyle diyor: “Sadece kas yapısı güçlendirildiğinde karın çevresi hafifçe büyüyebilir de. Yağ azaltmak sadece düzenli idman yaparak sağlanabilir.” Vücut ancak uzun süreli devamlı yüklemeler sonucu yağ hücrelerindeki enerjiyi alabilir. Yoğun, ancak kısa süreli çalışılırsa vücut karbonhidrat yakar. Ayrıca, karın, bacaklar ve popo yağ dokularında kan dolaşımı vücudun diğer bölgelerine oranla daha kötüdür. Bu durum yağ asitlerinin kan dolaşımı yoluyla atılmasını zorlaştırır. Dr. Elmar Kaminski: “Problem bölgelerinde kan dolaşımı ve dolayısıyla ısı yükseltildiğinde bu aynı zamanda metabolizmayı hızlandırır ve yağ minderlerinin azalmasını sağlar. HYPOXI – Terapisi spor çalışması sırasında vücuda ayrıca yüksek ve düşük basınçla bakım uygulayarak bu etkiden yararlanıyor. Dr. Kaminski: “Devamlılık çalışması, problem bölgelerinde HYPOXI cihazları ile metabolizmanın aktif duruma getirilmesi ve HYPOXI terapi uzmanlarının beslenme önerilerinden oluşan kombinasyon kısa bir süre sonra daha sıkı, daha zayıf ve daha gergin bir silüete kavuşmanızı sağlayacaktır.” Böylece önemli yan etkiler oluşturabilecek cerrahi müdahalelere de gerek kalmaz. Ailesel kalıtımlara bağlı olarak kuvvetli bacaklar, biraz büyük bir popo veya büyük karın oluşması olasılığı bulunsa dahi.
Her hakkı mahfuzdur, tüm bilgiler Hypoxi Gmbh firmasından alınmıştır. zayıflama Web Tasarım: By İnanir