HABERLER
Hypoxi Sorular - Cevaplar

1 - Hypoxi nasıl zayıflatıyor?

Her kadının rüyasını süsleyen sıkı, pürüzsüz ve biçimli vücuda kavuşmak artık çok kolay...Hypoxi konseptinde yer alan cihazlar her türlü isteğinize karşı cevap vermek için sizlerle buluşmayı bekliyor.

Günümüzde fitness artık bir yaşam şekli olarak herkesin hayatında önemli bir yer tutuyor. Kişilerin hem formda hem de sağlıklı olmak için tercihi olan bu spor dalı ile günlük endişe ve kaygılardan uzaklaşma, metabolizmanın hızlandırılması, zayıflama ve sıkılaşma elde ediliyor. Fitness'ın bu etkilerinin yanısıra söz konusu selülit, belirli bölgelere yerleşen inatçı yağlar ve buna bağlı bölgesel zayıflama olduğunda ise tatmin edici sonuçlar malesef elde edilemiyor. Burdan yola çıkarak fitness ve vakum terapisini Hypoxi adı altında bir sistem geliştirerek kullanıcıların fitness' dan aldığı keyif sırasında arzu ettikleri vücuda kavuşmalarına da olanak sağlıyor. Fitness ve vakum terapisini bünyesinde bulunduran Hypoxi cihazları ile artık hiç birşey ulaşılmaz değil..Yeter ki isteyin...

Sizde mutlaka farkındasınız, son zamanlarda HYPOXI yapmak herkesin dilinde. Çevremizde bir çok arkadaşımızın gittikçe inceldiğini gördüğümüzde merakla bunun sırrını soruyoruz. Bugünlerde aldığımız yanıtlar hep aynı “ Hypoxi yapıyorum “ . Esasında Hypoxi şu anda dünyanın en çok konuştuğu zayıflama sistemi ve bu sistemi de Türkiye' ye kişisel bakım ürünleri ve ekipmanları konusunda lider olan İnanır Group getirdi. Robbie Williams, Ralph ve Michael Schumacher kardeşler gibi dünyaca ünlü starların form tutmada yeni tercihi Hypoxi Terapisi; yağ yakmada problemli bölgelere yönelerek yağların doğru bölgelerde yakılmasını sağlıyor.

2 - Nasıl bir yöntem izleniyor zayıflama sırasında?

Hypoxi metodu; aktifleştirici kan dolaşımı yükselmesini yağ yakma çalışması ile birleştirerek istenilen bölgelerden incelme elde edilen yepyeni ve çok etkin bir yöntem.

Bölgesel yağ yakma yöntemi olan Hypoxi, basınç terapisi yöntemi ile kan dolaşımını hızlandırarak egzersiz ile birleştirirken, daha az zamanda, daha az efor harcayarak sadece hedeflenen problemli bölgeleri yağ yakımını sağlayarak şekillendiriyor.

Vücudunuzun belirli bölgelerine yerleşen inatçı yağları kısa sürede yakmanızı sağlayan Hypoxi, 4 çeşit cihaz ve özel kıyafetler kullanılarak uygulanan yepyeni bir fitness ve vakum terapisi sunuyor. Ameliyatlı kilo kaybı yöntemlerine nazaran çok doğal bir yöntem. Egzersiz ve kalorilere dikkat edilen bir diyet ile birlikte uygulanıyor.

Egzersiz yaparken iskelet kaslarımız enerji kaynağı olarak yağ asitlerini kullanır, fakat kullanacağı yağ asitlerini dolaşımı iyi olan bölgelerimizden almayı tercih eder. Ne yazık ki incelmekte sorun yaşadığımız bölgelerimiz, sıklıkla erkeklerde göbek çevresi, kadınlarda kalça ve basen bölgesi olmakla birlikte bu alanlarda kan dolaşımı düzenli gerçekleşmiyor. Bu nedenle, düzenli egzersiz ile istediğimiz bölgeden incelmek oldukça zorlaşıyor. Hypoxi sistemindeki vakumlama yöntemi ile siz hafif tempoda spor yapar iken, kan dolaşımı sorunlu bölgelere doğru çekiliyor ve yağın istediğimiz bölgeden yakılması sağlanıyor.

Sadece kilo kaybını sağlayan klasik yöntemler ile ancak genel kilo kaybı sağlanabilirken; bu sistemde ise seçilen bölgeden yağ yakımı sağlanıyor. Uygulama sırasında hissedilen tek şey hafif spor yapma keyfi, acı veya ağrı hissedilmiyor. Program sırasında hekiminizin önerisi doğrultusunda beslenmeniz de yeterli. Spor ile yakılan yağın 2/3’ü vücudun üst kısmından giderken, Hypoxi ile yağ birikimi fazla olan bölgeden, yani istenen bölgeden yağ yakma sağlanıyor.

3 - Hypoxi aletlerinden söz eder misiniz?

Vakum ve yüksek basınç terapisine sahip dünyadaki tek sistem olan PATENTLİ HYPOXI' de; Trainer L250 ile; yatarak konforlu bir şekilde özellikle bacaklar, basen ve kalça bölgesindeki yağlar eritiliyor. Trainer S 120 ile; oturur pozisyonda bacaklar, basen ve kalça bölgesindeki yağların parçalanması sağlanıyor. Dermoloji cihazındaki basınç ve vakum ile; pürüzsüz, sıkı ve düzgün bir cilde sahip oluyorsunuz. Cilt elastikiyet kazanıyor, metabolizma ve kan dolaşımı hızlanıyor. Vacunaut terapisinde ise; özel kıyafeti yardımıyla, karın ve bel bölgesinde birikmiş yağlar eritiliyor.

HYPOXI TRAINER L 250 ile istenilen bölgelerde doğal ve sağlıklı yağ azaltma, selülitlerin giderilmesi ve ince bacaklar... Trainer L 250, egzersiz sırasında hedefli düşük basınç, problemli bölgelerdeki yağ dokusunda kan dolaşımını hızlandırarak aktifleştirilmiş yağın yakılmasını sağlıyor. Trainer L 250 cihazı, en rahat ortamda, yatar durumda çalışma imkanı sunuyor. Bu şekilde, yapılan çalışma vücut ağırlığına bağlı kalmadan gerçekleştirilebiliyor. Yatma pozisyonunda yapılan bisiklet terapisinde, basınç etkisi yanında, yer çekimi desteğinden de yararlanılması amaçlanmış.

Etkileri ; Kalçadan itibaren incelme sağlıyor, bacakları biçimlendiriyor. Ani basınç değişiklikleriyle zayıf toplardamarları destekliyor. Yer çekimi ve dinamik basınçla kandaki yağ asidini arttırıyor. Doku sıvılarının vücuttan atılmasını hızlandırıyor. Hypoxi Terapisi sayesinde artık hiç bir kadın bacaklarda ve popoda yerleşmiş inatçı yağlarla birlikte yaşamak zorunda kalmayacak.

HYPOXI TRAINER S 120; üç terapinin bir arada olduğu, dünya çapında dinamik vakum terapisi yanında yüksek basınç kompresyon terapisi fonksiyonuna sahip olan ilk cihaz.

Egzersiz ve terapi: Egzersiz, estetik veya tıbbi etki beklentilerine bağlı olmaksızın her Hypoxi terapisinin temelini oluşturuyor. Düşük basınç – Vakum terapisi: Düşük basınç, kanı cilt ve yağ dokusu içine emiyor ve böylece bu alanda kan dolaşımını, metabolizmayı ve beslenmeyi hızlandırıyor. Hedefli ve doğru yönlendirilmiş bir yağ yakma uygulaması için düşük basınç vazgeçilmez bir unsur.

Yüksek basınç – Kompresyon terapisi: Yüksek basınç ile ciltte ve yağ dokusundaki kan ve vücut sıvısı dışarıya itiliyor, vücut sıvılarının vücudun alt bölgesinden üst bölgesine taşınması hızlandırılıyor. Bu şekilde toplar damarlar ve lenfler destekleniyor, üzerlerindeki yük hafifletiliyor. Yüksek basınç uygulaması özellikle bağ dokusu, lenf ve toplar damar zayıflığı olan kişiler için yararlı.

Trainer S 120 dünya çapında dinamik vakum terapisi yanında, yüksek basınç kompresyon terapisi fonksiyonuna sahip olan ilk cihaz. Bu şekilde ilk defa vücudunuzun, özellikle toplar damar sisteminizin ne kadar kısa sürede aktif yağı atabileceğini düşünmeyecek, buna bağımlı olmayacaksınız. Bu görevi sizin yerinize etkisini aralıklarla gösteren dinamik yüksek basınç üstlenecek. Etkisi, sahip olunan güzel kalça ve bacaklarda görülecek...

VACUNAUT ile karnınız tam formunda. Vacunaut sistemi: Hedefli yağ yakmadır.

Vacunaut Hypoxi tarafından geliştirilen bir vakum egzersiz kıyafetinden oluşuyor. 122 basınç bölümü bulunan bir ağ, karın ve kalçalardaki problem bölgeleri üzerine sarılıyor.

Sistemde 1. aşamada kan, düşük basınç ile karın ve kalça bölgesindeki alt deri yağ dokusu içinde emiliyor ve nazik uygulama sonucu aktif duruma geçen yağ asitlerini alıyor. 2. aşamada yağ asitleri ile zenginleştirilmiş kan, yüksek basınç ile yağ dokusundan kan damarlarına doğru bastırılıyor. Yağ asitleri ile birlikte, diğer zararlı ve zehirli maddeler de dokulardan atılıyor. Yağ asitlerinin kan damarları üzerinden kaslara taşınması ancak yüksek basınç aşaması ile mümkün olabiliyor ve orada tekrar geri dönüşü olmayacak şekilde yakılıyor.

Vacunaut terapisi yağ yakmayı % 80 oranında karın ve kalça bölümüne gerçekleştiriyor. Birkaç uygulama sonrasında belirli bir çevre kaybına ulaşılıyor ve yeni formunuz uzun süre kalıcı olarak korunuyor.

HYPOXI DERMOLOJİ, Sıkı cilt için yeni güç. Pürüzsüz, sıkı ve düzgün bir cilde sahip olmak bir çok kadının rüyasıdır. Hypoxi ile gevşek cilde ve cilt elastikiyetinin kaybolmasına son... Problemli bölgelere farklı düzeylerde basınç uygulayarak hücrelerin yenilenmesini hızlandırıyor ve cilde elastikiyet kazandırıyor. Yüksek etkili 400 düşük-yüksek basınç bölümü, yumuşak vakum emişi ile dinamik bir hafif basınç masajı sağlıyor. Bu sistem sayesinde yüksek basınçtan düşük basınca değişim cildi hareketlendirerek dokuya oksijen ve besin maddeleri yüklü kan pompalıyor. Cilt bu çalışma şekline, güçlenerek ve sıkılaşarak uyum sağlıyor. Devamlı küçük cilt hareketleri cildi “çalıştırıyor, elastikiyet kazandırıyor ve bunun sonucu olarak güçlendiriyor:

* Zehirli maddeler ciltten atılıyor.
* Cilt elastikiyet kazanıyor, metabolizma hızlanıyor ve yağ dokusu aktivite kazanıyor.
* Cilt ve bağ dokusunu sıkılaştırıyor.
* Sıvıların ve toksinlerin dışarı atılımını sağlıyor.
* Doku metabolizmasını hızlandırıyor.
* Cildi aktive ederek yeniliyor.

4 - Nasıl bir program veriyorsunuz katılımcılara bu uygulamada?

Hypoxi programında genelde 12 seanslık paketler tercih ediliyor. Haftada 3 gün olmak üzere bir ay süresince 12 seans hypoxi yapılıyor. Bu süre sonucunda kişinin cinsiyetine, yaşına, metabolizmasına göre minimum bir beden olmak üzere istenilen ve/veya hedeflenen bölgeden incelme gerçekleşiyor. Ya da dört günde bir beden incelme imkanı sağlayan maraton programı uygulanıyor. Bu programda sabah ve akşam olmak üzere günde iki seans hypoxi yapılırken özel bir beslenme diyeti de uygulanıyor.

5 - 4 gunde 1 beden incelme programını açıklayabilir misiniz?

4 günde bir beden incelme Hypoxi Maraton Programı ile gerçekleşiyor. Ancak bu program ardında büyük disiplin barındırdığı için konaklama imkanı sağlayan ünitelerde gerçekleştirilmesini öneriyoruz.

Hypoxi Maraton Programı' nda aşağıda yer alan işlemler sırası ile gerçekleştirilir.

** Tüm vücutta yağ depoları olan ARMUT tip vücutlar için:
1 egzersiz L250 (30 dk)
1 egzersiz S120 (30dk)
1 Hipoxi Dermology (20 dk)

** Göbek kısmında problem olan ELMA tip vücutlar için:
1 egzersiz Vacunaut (40 dk)
1 egzersiz S120 (30 dk)
1 Dermology
Egzersizlere mutlaka yemekten 1,5 saat sonra başlanır. Egzersizler arasında 1 saat kadar dinlenme arası verilir. Tüm gün boyunca mutlaka yeterli sıvı alınır.

6 - Hypoxi uygulaması sırasında neler yapmak gerekiyor?

Hypoxi aletlerini kullanırken; uzun, bol ve rahat eşofman; uzun kollu, bol ve rahat t-shirtler, diz altı çorap, spor yürüyüş ayakkabısı giyilmesini öneriyoruz. Hypoxi terapisi boyunca kahve, yeşil çay gibi kafein içeren içecekler, mide asidini arttırması nedeniyle sakız, portakal suyu ve benzeri meyve suları, gazoz, meyveli soda, kola gibi gazlı ve şekerli içecekler tüketmiyor, özellikle Hypoxi sonrasında 6 saat boyunca alkollü içeceklerden ve karbonhidratlı yiyeceklerden uzak duruyoruz. Sigarayı ise her koşulda kesinlikle önermemekle birlikte, Hypoxi egzersizlerinden 1 saat öncesi veya sonrasında içilmemesine, diğer saatlerde ise çok az miktarda içilmesini sağlamaya çalışıyoruz. Hypoxi süresince ve sonrasında ise bol miktarda su ve bitki çayı tüketilmesini sağlıyor ve öneriyoruz.

7 - Bu yöntemle kac kilo verebildi bugüne kadar size gelen katılımcılar?

Hypoxi hedeflenen bölgeden yağ yakma sistemi olduğu için, ortalama 3 kilo civarında kaybedilen kiloya daha doğrusu yağ kaybına paralel olarak, 7-8 kilo vermiş gibi sadece o bölgeden çok dramatik incelmeler görülür. Fakat hypoxi' nin yanısıra beslenme diyetine de dikkat eden müşterilerimiz, 8 seans sonunda ( 2,5 hafta sonrası ) ortalama 5 ile 8 kilo arası zayıflıyor ve hedeflenen bölgesinden ortalama 4 – 5 cm incelebiliyor.

8 - Uzmanlar Hypoxi konusunda eğitim alıyorlar mı?

Yurt dışından gelen eğitmenler vasıtası ile beş tam gün süren Hypoxi Eğitimi alınıyor. Hypoxi uzmanları bu eğitim sonrasında görev alabiliyorlar.

9 - Bu yöntem sonrasında tekrar kilo almak hızlı mı oluyor? Yoksa kalıcı bir çözüm mü?

Hypoxi de hedeflenen bölgeden kaybedilen yağlar, daha sonrasında kilo alınsa bile, aynı bölgeye yani hedeflenerek yağları kaybedilen bölgeye eskisi kadar yerleşemiyor. Kilo alımı sonucunda, kaybedilen yağ miktarının çok çok azı hedef bölgeye yerleşebiliyor, alınan kilolar genelde vücuda eşit bir şekilde yayılıyor.

10 - Sağlığa herhangi bir zararı var mı bu yöntemin?

Hiçbir zararı olmadığı gibi son derece faydası var. Kan tek enerji taşıyıcı maddedir ve bu nedenle de yağ yakmada en önemli faktör. Kan dolaşımı ne kadar düzenli olursa yağ o derecede kolay ve çabuk taşınabiliyor. Kötü bir kan dolaşımı yağ yakımını engelliyor. Hypoxi kan dolaşımını düzenleyerek kişinin sağlığa son derece önemli bir katkıda bulunuyor. Bunun yanısıra Hypoxi, ani basınç değişiklikleriyle zayıf toplardamarları destekliyor, yer çekimi ve dinamik basınçla kandaki yağ asidini arttırıyor, doku sıvılarının vücuttan atılmasını hızlandırıyor. Ayrıca, zehirli maddeler ciltten atılıyor, cilt elastikiyet kazanıyor, metabolizma hızlanıyor ve yağ dokusu aktivite kazanıyor, cilt ve bağ dokusunu sıkılaştırıyor, sıvıların ve toksinlerin dışarı atılımını sağlıyor, doku metabolizmasını hızlandırıyor.

Hypoxi' de düşük basınç, kanı cilt ve yağ dokusu içine emiyor ve böylece bu alanda kan dolaşımını, metabolizmayı ve beslenmeyi hızlandırıyor. Hedefli ve doğru yönlendirilmiş bir yağ yakma uygulaması için düşük basınç vazgeçilmez bir unsur. Daha sonra uyguladığı yüksek basınç ile ciltte ve yağ dokusundaki kan ve vücut sıvısı dışarıya itiliyor, vücut sıvılarının vücudun alt bölgesinden üst bölgesine taşınması hızlandırılıyor. Bu şekilde toplar damarlar ve lenfler destekleniyor, üzerlerindeki yük hafifletiliyor. Yüksek basınç uygulaması özellikle bağ dokusu, lenf ve toplar damar zayıflığı olan kişiler için son derece yararlı.

11 - Bu konuda yapılmış olan bir üniversite araştırması var mı ?

Avusturya Salzburg Üniversitesi Spor Bilimleri ve Kinesioloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Erich Müller' in 12 hafta süre ile 4 denek grubu (hypoxi grubu/diyet grubu/plasebo egzersiz grubu/kontrol grubu) üzerinde yaptığı bilimsel araştırma sonucunda, Hypoxi uygulanan grupta diğer gruplara oranla çok daha belirgin kilo kaybı ve yağ dokusunda ciddi kayıplar oluşturduğu kanıtlanmıştır.

Söz konusu üniversite araştırmasından birkaç örnek sonuç verebiliriz.

* Hypoxi grubunun spesifik bölgelerindeki yağ depolarındaki azalımın diğer diyet yapan gruba göre % 204 daha fazla
* Hypoxi grubunun vücut kilosunda azalımın diğer diyet yapan gruba göre 3 katından daha fazla ve yağ kaybının da % 83 oranında daha yüksek
* Hypoxi grubunun selülitlerde azalımının diğer diyet yapan gruba göre % 400 daha başarılı olduğu görülmüştür.

12 – Hypoxi' yi nerelerde bulabiliriz ?

İstanbul'da Acıbadem - Beylidüzü -Etiler – Suadiye - Nişantaşı - Kozyatağı - Mecidiyeköy – Bakırköy Hypoxi Studio'da, Bursa'da Q-Well Hypoxi Studio'da, Antalya'da Lara Hypoxi Studio’da, Ankara’da Çankaya ve Çukurambar Hypoxi Studio'da bir ayda bir bedene kadar incelme, Sapanca Richmond Nua Hotel’de “Maraton Programı” ile 4 günde 1 bedene kadar incelme olanağı sunan Hypoxi merkezleri ile artık çok daha sıkı, fit ve sağlıklı görünmek mümkün.

13 - İnanır Group'un Hypoxi ile ilgili ileriye dönük projeleri nelerdir?

Hypoxi konseptinin gelişerek büyümesini hedefliyoruz. Şu an 12 tane merkezde uygulanan Hypoxi sisteminin uygulama alanlarının sayılarını artırmayı hedefliyoruz. Bu konuda partnership prensibi ile hedeflediğimiz yayılım için değerli yatırımcılarımızın başvurularını değerlendireceğiz. Eğitim konusunda da eğitim kurumlarına bu anlamda bilgi ve destek vermeye devam etmeyi düşünüyoruz. SPA ve solaryum alanında lider konumumuzu sürdürmeye de kuşkusuz devam edeceğiz.
Her hakkı mahfuzdur, tüm bilgiler Hypoxi Gmbh firmasından alınmıştır. zayıflama Web Tasarım: By İnanir